Lubuntu do te ndale leshimin e versioneve 32-bit

Lubuntu, nje variant mjaft popullor i Ubuntu i specializuar per pajisje me te vjetra dhe me parametra me modest, njofton se do te ndale mbeshtetjen per versionet 32bit x86.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *