Zgjidh dhe Shkarko

Linux ka shume shije dhe kushdo mund te gjeje veten me njeren prej tyre. Me poshte do te mundohemi tju ofrojme nje menyre praktike si te zgjidhni nje distribucion GNU/Linux per kompjuterin apo projektin tuaj. Per cdo distro ne liste, do te gjeni nje pershkrim te shkurter, ku ta shkarkojme dhe lidhje me guida te instalimit dhe konfigurimit.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *